Fungicydy to preparaty, które służą nie tylko do zwalczania chorób upraw. Produkty zwalczające grzyby zwiększają również wydajność upraw, wielkość roślin i plony. Po zastosowaniu fungicyd pozostaje na roślinie tylko przez pewien czas, ale można zauważyć poprawę wzrostu, głównie systemu korzeniowego i liścia, co wzmacnia roślinę i pomaga uzyskać wyższe plony.
Fungicydy skutecznie chronią plony przed infekcjami
W ostatnich latach rolnicy zwiększyli stosowanie fungicydów w celu zwalczania wielu chorób związanych z grzybami w uprawach rzędowych. Na polach, na których stosuje się fungicydy, rośliny dają więcej plonów i również lepiej rosną. Korzyści ze stosowania fungicydów są ogromne. Jeśli warzywa i owoce nie zostaną odpowiednio zabezpieczone, plony będą znacznie niższe lub nawet utracone niemal w całości. Fungicydy są to środki agrochemiczne, które zabijają grzyby i bakterie powodujące choroby roślin. Dodatkowo zarodniki grzybów mogą przetrwać zimę i ponownie zainfekować plony w kolejnym okresie wegetacji.
Syntetyczne fungicydy zostały przyjęte, ponieważ poprawiały kontrolę i powodowały mniej szkód w uprawach, pozwalając uzyskać więcej plonów. Również hodowcy warzyw i owoców ekologicznych stosują fungicydy pochodzenia naturalnego, aby chronić swoje jabłka, gruszki, truskawki czy pomidory przed chorobami, takimi jak parch jabłoni czy mączniak prawdziwy. Bez użycia fungicydów choroby rozprzestrzeniałyby się na plonach roślin spożywczych bez żadnej kontroli i ograniczeń, znacząco zmniejszając plony.
Patogeny chorobotwórcze są szeroko rozpowszechnione na całym świecie, a przed fungicydami były ogromne straty w plonach, dużo zgniłych produktów również w magazynach podczas przechowywania. Środki zwalczające choroby plonów kupimy na stronie https://innvigo.com/herbicyd-trojskladnikowy-do-zboz-fundamentum-700-wg/. O swoje plony można zadbać jeszcze przed siewem, zaprawiając nasiona fungicydami. Ważne jest również umożliwienie odpowiedniej cyrkulacji pomiędzy roślinami i unikanie nadmiaru wilgoci, przykładowo podlewanie od dołu dla zachowania suchych liści, gałęzi i pędów. Warto również obserwować, czy na roślinach nie rozwija się choroba i działać od razu po zauważeniu zmian.